saunovací prostor
cropped-cropped-sauna-prohřívárna-2-1.jpg
SAUNÁČEK
KURZ SAUNOVÁNÍ PRO DĚTI OD 3 LET

Přihlaste se a naučte se za pomoci sauny vnímat své tělo

Kurz pro děti nabízí možnost pravidelného saunování v suché finské sauně. Provádět Vás bude zkušený lektor v oblasti saunování a relaxace. Průvodce vede děti k uvědomění si tělesných potřeb, které jsou stimulované díky prohřívání v sauně.

PRIVÁTNÍ SAUNA

Vítejte rodinná sauna Relax Troja

RELAX ZONA

Prostor pro relaxaci v rodinné sauně Relax Troja Praha

OCHLAZOVNA

prostor pro ochlazení po sauně, ochlazovací nádrž, sprchy a vědro na pilití

ŠATNA

prostor šatny rodinné sauny Relax Troja Praha

Co na děti bude čekat

SKŘÍTEK SAUNÁČEK

saunáček

Představujeme Vám skřítka Saunáčka, který nás bude provádět kroužkem saunování. Skřítek je to šikovný a pracovitý. Má malý byteček a pečuje o místo, které navštěvují malí, velcí, holčičky i kluci aby si odpočinuli a nabrali síly. Skřítek má moc rád přírodu, teplo i zimu. Když ráno vstane poklidí aby bylo všude čisto a vyrazí na procházku do blízkého lesíka aby si protáhl nožičky a přivítal nový den. Protože si rád hraje a dovádí vždy po cestě vymysli nějakou kulišárnu. Se skřítkem se můžete seznámit nedaleko od naší sauničky, kde si pro Vás připravil stezku plnou kulišáren. Zkus jít v jeho stopách a zjistit jaké kulišárny si pro tebe a tvé kamarády, rodiče, prarodiče Saunáček připravil.

 

SAUNA

Suchá Finská sauna vytopená na teplotu mezi 70 a 90°C podle preferencí dětí. Budeme začíná na 70/75°C a postupně si budeme zvykat na vyšší teploty. Zvykání bude přizpůsobeno potřebám skupiny.

OCHLAZENÍ

Ochlazovna, kde se děti mohou ochladit sprchou (teplotu vody si sami nastaví) případně mohou vyzkoušet polití vědrem nebo ponoření do nádrže se studenou vodou. Dítě je vedeno k tomu aby se řídilo svými pocity.

VODA

 

Karafa s vodou, pitný režim je důležitý, lektor dohlíží na dostatečné doplňovaní tekutin. 

KAPACITA

 

Maximální kapacita kurzu je 8 dětí. Minimálně nás musí být alespoň 5.

PRŮVODCE

Vedený program při relaxaci ve formě pohádky povídání na téma lidské tělo, dechových a relaxačních technyk pro děti.

SAUNOVÁNÍ

 

Děti si během lekce projdou dvěma až třemi cykli saunování. Záleží na jejich vlastní potřebě.

TÉMATA, KTERÁ NÁS BUDOU PROVÁZET

ÚNAVA

Únava, spánek bude také jedním z témat, které nás bude provázet. Budeme se bavit o tom proč je naše tělo unavené a kde můžeme nabrat energii, která je pro naše fungování důležitá.

DÝCHÁNÍ

Dýchání je díky vyšší teplotě a suchu v sauně namáhavější. Děti se budou učit jak správně dýchat. Nedílnou součástí v rámci relaxace jsou i různé dechové techniky pro zklidnění těla i mysli.

PITNÝ REŽIM

 

V sauně díky pocení dochází k vylučování velkého množství vody. Naším cílem je aby si děti této skutečnosti všimli a uměli rozpoznat, že jejich tělo potřebuje doplnit tekutiny. Tuto zkušenost si pak mohou přenést i do jiných situací.

SRDCE

Nejdůležitějším orgánem v našem těle je srdce, které přečerpává krev a ta rozvádí živiny do všech našich orgánů. V sauně dochází ke zrychlení tepu a zvýšení krevního tlaku. Dozvíme se co srdce dělá a proč je tak důležité.

IMUNITA

V našem těle jsou také hodní policisté, kteří hlídají abychom byli zdraví a bojují z bacily. Ano jsou to bílé krvinky. Jejich práce je velmi důležitá, díky vyšší teplotě v sauně se naše tělo ohřívá, jako kdybychom byli nemocní. Stavíme tím tak armádu našich krvinek do pozoru a rozmnožujeme jí. Díky tomu jsme více odolní proti nežádoucím bacilům. Přibližně po týdnu bez další stimulace se armáda ukládá ke spánku. Proto je důležité pravidelné navštěvování sauny.

A DALŠÍ

Výhody od pojišťoven