saunovací prostor
cropped-cropped-sauna-prohřívárna-2-1.jpg
SAUNA
INFORMACE A ZAJÍMAVOSTI
saunáček

Saunáček

Představujeme vám skřítka Saunáčka, který nás bude provádět saunování. Skřítek je to šikovný a pracovitý. Má malý byteček a pečuje o místo, které navštěvují malí, velcí, holčičky i kluci aby si odpočinuli a nabrali síly. Skřítek má moc rád přírodu, teplo i zimu. Když ráno vstane poklidí aby bylo všude čisto a vyrazí na procházku do blízkého lesíka aby si protáhl nožičky a přivítal nový den. Protože si rád hraje a dovádí vždy po cestě vymysli nějakou kulišárnu.

Se skřítkem se můžete seznámit nedaleko od naší sauničky, kde si pro Vás připravil stezku plnou kulišáren. Zkus jít v jeho stopách a zjistit jaké kulišárny si pro tebe a tvé kamarády, rodiče, prarodiče Saunáček připravil.

Rodinná sauna pro děti a rodinu

Saunování a děti

Přemýšlíte jak připravit své ratolesti na podzim plný rýmiček, virů a chřipek?  Svému dítěti můžete pomoci aktivním přístupem. Přispět může vyvážená strava bohatá na vitamíny, dostatečný pohyb a pravidelné otužování, kam patří i saunování.

Pravidelná návštěva sauny (alespoň jednou týdně), se podepíše pozitivně na celkovém zdraví dítěte. Vybuduje si silnější imunitu a kašel a rýma jej budou trápit rozhodně méně. A pokud se přece jen nějaký bacil objeví, imunita dítěte si s ním poradí lépe.

kurzy saunování

Saunování dětí, jeho pozitiva a zásady

Saunování je proces s dlouholetou tradicí, při kterém se využívá pozitivního vlivu tepla, ochlazení a relaxace. Stimuluje organismus a zrychluje jeho procesy. Je vhodné pro posílení imunity v jakémkoliv věku.

V článku se dočtete proč začít se saunováním, na co si dát v sauně pozor, jak by mělo správné saunování s dětmi probíhat a další důležité informace, které byste o saunování dětí měli vědět.

Kůže jako přirozený lidský štít

Kůže nám slouží jako  jakýsi obal, který chrání všechny naše vnitřní orgány a stará se o termoregulaci celého těla. Hlídá, aby naše orgány měli příznivé podmínky pro svou funkci. Proto, když je nám zima, tak přirozeně zdrsní svůj povrch neboli naskáče nám tzv.: „husí kůže“ a začneme se klepat abychom se zahřáli. Naopak když nám je velké teplo začneme se potit. Pocením v sauně se naše tělo přirozeně ochlazuje.

Pravidla blahodárného saunování

Saunování je proces se zásadami a pravidly, které bychom jako začínající saunéří měli určitě dodržovat. I pokročilým a zdatným saunérům se mohou hodit i kdyby jen pro připomenutí. Do sauny je vhodné chodit pravidelně, alespoň 1x týdně, abychom využili všechny její blahodárné účinky.

Tea Tree olej a jeho účinky

Tea Tree neboli tekuté zlato používají lidé k léčení i posílení mysli a duch již řadu let. Pro své čistící účinky se využívá v mnoha oblastech. Je vhodné na čištění vzduchu, povrchů a i posílení dýchacích cest.

SAUNA

Jak se efektivně saunovat

Nabízíme Vám přehled základních 9 pravidel, jak se efektivně saunovat. V bodech.

kurzy saunování

Zásady saunování

Saunování má své zásady a pravidla, která bychom měli dodržovat. Přeci jen se jedná o nepřirozenou zátěž organismu a jeho vystavení extrémním podmínkám. V Relax Troja Vám nabízíme suchou saunu finského typu. O jejích přínosech, kontraindikacích a správném chování v ní se dočtete v tomto článku.