Peeling jako pomocník při péči o tělo

Co to je?

Peeling je hmota s drsnou strukturou. Hrubost peelingu nám určuje na jakou pokožku a na jakou část těla jej můžeme použít. Univerzální rada ani recept neexistuje, každému vyhovuje něco jiného. Všeobecně však platí, že peeling s drsnějšími zrnky jsou vhodné na tělo. Peeling, který má jemnější zrna je šetrnější a je vhodnější na obličej. Jedná se tedy o kosmetický prostředek k ošetření pokožky.

Jak funguje pokožky?

Pokožka je největším orgánem lidského těla a neustále se obnovuje. Kdybychom se na ni podívali pod mikroskopem vypadala by podobně jako na obrázku níže. Zlatavá barva, kterou na obrázku vidíte představuje novou pokožku. Šupinky bílé barvy, představují staré buňky, které odumřeli a postupně se odlupují.

Co dělá peeling?

Hrubé části peelingu při jeho aplikaci působí jako kartáč, který nám pomáhá zbavit se odumřelých buněk. Podporuje prokrvení pokožky a zrychluje její regeneraci. Druhou důležitou složkou peelingu je olej, který pokožku vyživuje a hydratuje.

Do peelingu se přidávají různé oleje, každé pokožce vyhovuje jiný. Pokud se chcete dozvědět více o olejích a jejich účincích na pokožku sledujte Náš web.

Co Vám nabízíme v Relax Troja?

V našem studiu si můžete v rámci večerů s přírodní kosmetikou otestovat různé přírodní a esenciální oleje. Z nich si pak můžete namíchat peeling, který Vám bude vyhovovat.

Aplikace

Aby byla aplikace peelingu co nejvíce efektivní je vhodné dodržovat několik zásad.

  1. Vždy aplikujeme peeling na umyté tělo.
  2. Je vhodné se umýt teplou ne vlažnou vodou aby došlo ke stimulaci pokožky.
  3. Peeling aplikujeme podle potřeby, typu pokožky a složení peelingu.

Peeling a sauna

V sauně dochází díky vysoké teplotě k vydatnějšímu prokrvení pokožky a zrychlují se tělesné procesy. Z těla se díky pocení vyplavují toxiny a odchází velké množství vody a minerálních látek. Proto je vhodné hodně pít. Po ukončení procesu saunování je vhodné se postarat i o namáhanou pokožku. Peeling nám poslouží jako kartáč a odstraní přebytečné nečistoty z pokožky a odumřelé kožní buňky, zklidní pokožku a hydratuje ji.

Napsat komentář