saunovací prostor
cropped-cropped-sauna-prohřívárna-2-1.jpg
BLOG
ZAJÍMAVOSTI A UŽITEČNÉ INFORMACE O SAUNOVÁNÍ

Saunování a děti, co byste měli vědět

Přemýšlíte jak připravit své ratolesti na podzim plný rýmiček, virů a chřipek? Podzimní a zimní období znamená pro dětský organismus a jeho imunitní systém větší zátěž. Svému dítěti můžete pomoci aktivním přístupem. Přispět může vyvážená strava bohatá na vitamíny, dostatečný pohyb a pravidelné otužování, kam patří i saunování.

Pravidelná návštěva sauny (alespoň jednou týdně), se podepíše pozitivně na celkovém zdraví dítěte. Vybuduje si silnější imunitu a kašel a rýma jej budou trápit rozhodně méně. A pokud se přece jen nějaký bacil objeví, imunita dítěte si s ním poradí lépe.

Rodinná sauna pro děti a rodinu
kurzy saunování

Saunování dětí, jeho pozitiva a zásady

Saunování je proces s dlouholetou tradicí, při kterém se využívá pozitivního vlivu tepla, ochlazení a relaxace. Stimuluje organismus a zrychluje jeho procesy. Je vhodné pro posílení imunity v jakémkoliv věku.

V článku se dočtete proč začít se saunováním, na co si dát v sauně pozor, jak by mělo správné saunování s dětmi probíhat a další důležité informace, které byste o saunování dětí měli vědět.

Jak se efektivně saunovat

Nabízíme Vám přehled základních 9 pravidel, jak je efektivně saunovat.

SAUNA
kurzy saunování

Zásady saunování

Saunování má své zásady a pravidla, která bychom měli dodržovat. Přeci jen se jedná o nepřirozenou zátěž organismu a jeho vystavení extrémním podmínkám. V Relax Troja Vám nabízíme suchou saunu finského typu. O jejích přínosech, kontraindikacích a správném chování v ní se dočtete v tomto článku.