saunovací prostor
cropped-cropped-sauna-prohřívárna-2-1.jpg
SAUNÁČKE
KURZ SAUNOVÁNÍ PRO DĚTI OD 3 LET

Přihlaste se a naučte se za pomoci sauny vnímat své tělo

Kurz pro děti nabízí možnost pravidelného saunování v suché finské sauně. Provádět Vás bude zkušený lektor v oblasti saunování a relaxace. Průvodce vede děti k uvědomění si tělesných potřeb, které jsou stimulované díky prohřívání v sauně.

PRIVÁTNÍ SAUNA

prostor suché finské privátní sauny pro páry a rodinu

RELAX ZONA

privátní prostor po sanování pro páry i rodinu

OCHLAZOVNA

prostor pro ochlazení po sauně, ochlazovací nádrž, sprchy a vědro na pilití

ŠATNA

prostor šatny

Co na děti bude čekat

SAUNA

OCHLAZENÍ

VODA

Suchá Finská sauna vytopená na teplotu mezi 70 a 90°C podle preferencí dětí. Budeme začíná na 70/75°C a postupně si budeme zvykat na vyšší teploty. Zvykání bude přizpůsobeno potřebám skupiny.

Ochlazovna, kde se děti mohou ochladit sprchou (teplotu vody si sami nastaví) případně mohou vyzkoušet polití vědrem nebo ponoření do nádrže se studenou vodou. Dítě je vedeno k tomu aby se řídilo svými pocity.

 

Karafa s vodou, pitný režim je důležitý, lektor dohlíží na dostatečné doplňovaní tekutin. 

KAPACITA

PRŮVODCE

SAUNOVÁNÍ

 

Maximální kapacita kurzu je 8 dětí. Minimálně nás musí být alespoň 5.

Vedený program při relaxaci ve formě pohádky povídání na téma lidské tělo, dechových a relaxačních technyk pro děti.

 

Děti si během lekce projdou dvěma až třemi cykli saunování. Záleží na jejich vlastní potřebě.

TÉMATA, KTERÁ NÁS BUDOU PROVÁZET

ÚNAVA

DÝCHÁNÍ

PITNÝ REŽIM

Únava, spánek bude také jedním z témat, které nás bude provázet. Budeme se bavit o tom proč je naše tělo unavené a kde můžeme nabrat energii, která je pro naše fungování důležitá.

Dýchání je díky vyšší teplotě a suchu v sauně namáhavější. Děti se budou učit jak správně dýchat. Nedílnou součástí v rámci relaxace jsou i různé dechové techniky pro zklidnění těla i mysli.

 

V sauně díky pocení dochází k vylučování velkého množství vody. Naším cílem je aby si děti této skutečnosti všimli a uměli rozpoznat, že jejich tělo potřebuje doplnit tekutiny. Tuto zkušenost si pak mohou přenést i do jiných situací.

SRDCE

IMUNITA

A DALŠÍ

Nejdůležitějším orgánem v našem těle je srdce, které přečerpává krev a ta rozvádí živiny do všech našich orgánů. V sauně dochází ke zrychlení tepu a zvýšení krevního tlaku. Dozvíme se co srdce dělá a proč je tak důležité.

V našem těle jsou také hodní policisté, kteří hlídají abychom byli zdraví a bojují z bacily. Ano jsou to bílé krvinky. Jejich práce je velmi důležitá, díky vyšší teplotě v sauně se naše tělo ohřívá, jako kdybychom byli nemocní. Stavíme tím tak armádu našich krvinek do pozoru a rozmnožujeme jí. Díky tomu jsme více odolní proti nežádoucím bacilům. Přibližně po týdnu bez další stimulace se armáda ukládá ke spánku. Proto je důležité pravidelné navštěvování sauny.

Výhody od pojišťoven