Sauna je příležitostí k odpočinku po náročném dni. Díky svým blahodárným účinkům je sauna vhodným místem nejen pro relaxaci, ale i jako prevence.

Co můžete očekávat?

Naše privátní sauna nabízí klidné a příjemné prostředí pro relaxaci. Možnost, užít si saunu v soukromí. Únik od každodenního stresu. Vše potřebné pro saunování i po něm u nás naleznete (odličovací mléko, mýdlo, fén … ).

Co je to saunování?

Saunování je proces s dlouholetou tradicí, při kterém se využívá pozitivního vlivu tepla, ochlazení a relaxace. Stimuluje organismus a zrychluje jeho procesy. Je vhodnou prevencí pro všechny věkové skupiny.

Proč začít se saunou?

Prostředí, ve kterém se střídají teploty má pozitivní vliv na celkovou pohodu a kvalitní odpočinek jedince. Některé z pozitiv Vám nyní v bodech představím:

·       Zlepšuje imunitní systém.

·       Otužuje, napomáhá lepší adaptaci na změny počasí.

·       Je vhodným místem pro relaxaci.

·       Podporuje kvalitnější spánek.

·       Zrychluje látkovou výměnu.

·       Přispívá k rychlejší regeneraci organismu.

·       Zrychluje metabolismus.

·       Má detoxikační účinky.

·       Má pozitivní vliv na kardiovaskulární systém, díky zrychlenému oběhu krve.

·       Dochází k lepšímu prokrvování končetin, působí preventivně proti syndromu studených nohou.

·       Podporuje chuť k jídlu.

·       Uvolňuje dolní cesty dýchací.

Kdy se saunováním začít?

Se saunováním je vhodné začít kdykoliv. Ve Finsku je sauna nedílnou součástí každé domácnosti. Lidé při saunování relaxují nejčastěji v letních měsících, a to pravidelně každý nebo téměř každý den. Doporučuji návštěvu sauny pravidelně jednou maximálně dvakrát týdně, abyste využili její blahodárné účinky.

Hygiena na prvním místě!

Prostory sauny jsou pravidelně ošetřovány přírodními prostředky. Úklid probíhá po každém klientovy. Prostory sauny jsou ošetřovány speciálními přípravky, které jsou k ošetření sauny určené.

Jak saunovaní probíhá?

Saunovací proces má svá pravidla, které je důležité dodržovat. Nazýváme je saunovacím desaterem:

1.     Do sauny není vhodné chodit s plným žaludkem ani hladoví.

2.    Před vstupem do sauny se pořádně umyjte mýdlem a důkladně osušte, aby mohlo dojít k rychlému nástupu pocení.

3.    Do sauny chodíme bez plavek, je nutné si pod sebe vzít prostěradlo nebo osušku na které budete sedět, ležet.

4.    Pohodlí je na prvním místě, při poloze v leže dochází k rovnoměrnému prohřívání celého těla.

5.    Délka pobytu v prohřívárně je individuální, je důležité vnímat své tělo, co Vám říká. V sauně je možné orientovat se podle přesýpacích hodin. Je však lepší a pro Vás přínosnější, když se řídíte intuicí. Maximální doba v prohřívárně by neměla přesáhnout 20 minut při 90°C v rámci jednoho cyklu.

6.    Pro podpoření reakce kožní soustavy je vhodné kartáčování povrchu těla nebo šlehání březovými větvičkami.

7.    Dýchání v sauně je možné nosem i ústy, každému vyhovuje něco jiného, kdyby se Vám špatně dýchalo je možné udělat si z dlaní před ústy komůrku a dýchat přes ní.

8.    Po prohřátí je důležité ochlazení. Je několik způsobů jak se schladit. Každému vyhovuje něco jiného. Nabízíme ponoření do nádrže s chladnou vodou, osprchování, výhodou je, že si její teplotu můžete nastavit sami. Možné je také polití vědrem.

9.    Po každém prohřátí a zchlazení je důležitá relaxace, dobu relaxace si určete podle toho, jak je Vám to pohodlné. Rozhodně by neměla být kratší než pobyt v prohřívárně.

10.  Proces opakujeme dvakrát až čtyřikrát. Záleží na tom, jak jste zvyklí na saunování, jak je Vám to momentálně příjemné. Důležité je vnímat své tělo!

Co a jak po saunování?

Po klasickém saunování, kdy je v prohřívárně 90°C a více je vhodné se lehce najíst, doplnit tekutiny a po zbytek dne se nevěnovat žádné fyzicky náročné činnosti. Při nižších teplotách okolo 60-70°C je možné si jít po sauně sportovat, pokud jste v dobré kondici.

Co s sebou do sauny?

 

Dobrou náladu. Veškeré ostatní potřebné věci na saunování je možné si u Nás zapůjčit. Pokud byste si chtěli vzít vlastní, je vhodné mít s sebou osušku, prostěradlo (nebo druhou osušku jako podložku do sauny), dostatečné množství tekutin, případně hygienické potřeby.

Výhody od pojišťoven