Posílení imunity, jak na to?

Jak posiluje sauna náš imunitní systém?

Bílé krvinky v krvi jsou jako policisti, kteří nás chrání a honí viry a bakterie v našem těle. Jinak řečeno posilují naší obranyschopnost. Když jsme nemocní tělo se brání tím, že zvýší svou teplotu a začne produkovat více bílých krvinek.

Podobně na náš organizmus působí sauna. Vysoká teplota stimuluje naší obranyschopnost a tělo začne vytvářet více bílých krvinek. Přirozeně tak stimulujeme náš obranný mechanismu a posilujeme zdraví. Nárazová stimulace nám bohužel nezaručí dostatečné posílení. Zvýšené množství bílých krvinek po několika dnech zase klesá. Proto je dobré navštěvovat saunu pravidelně.

Lichořeřišnice na posílení imunity

Jedná se o běžně dostupnou tinkturu, kterou můžete sehnat i v lékárně. Je dobrá také na léčbu nachlazení a nemoci močových cest.  Rostlina obsahuje vitamín C, železo, draslík má antibiotické účinky na stafylokoky, streptokoky, salmonely a další druhy bakterií.

Jak ji užít?

Jako prevence před onemocněním je vhodné užívat 1x denně 20 kapek po dobu 3 týdnů, týden vynechat nebo pět dní v týdnu a dva dny vynechat. Je možné ji užívat i při nemoci v případě nachlazení, onemocnění chřipkou, zánět průdušek či astmatu, užívejte po dobu 14 dnů, 3x denně 20 kapek rozmíchané v trošce vody. Do tinktury se při její přípravě přidává alkohol. Aby byla vhodná pro děti je dobré ji nakapat do horkého čaje, alkohol se tím zneutralizuje.

Česnek nejen na upíry i na bacili

Dalším pomocníkem při posílení imunity je česnek. Pro jeho blahodárné účinky je vhodné jej konzumovat v syrového stavu. Při tepelné úpravě ztrácí některé své účinky. V syrovém stavu není vhodný pro lidi, kteří mají problémy s bolestí žaludku. V tomto případě je vhodný v kombinaci s vývarem a zeleninou. Je možné udělat silný zeleninový vývar, až nebude vroucí je možné přidat česnek.

Zdroj:

Aroma Life život plný vůní. Aroma Life život plný vůní. 2018 (3), 24.
Kouzlo vůní [online]. [cit. 2018-11-21]. Dostupné z: https://www.kouzlovuni.cz/imunita-lichorerisnicova-tinktura-domaci-vyroby/

 

Napsat komentář